نجات از بدبختی: امام صادق علیه السلام فرمود:ای ابا هارون ما خردسالانمان را به تسبیح  فاطمه الزهرا سلام الله علیها فرمان می دهیم همچنان که آنان را مامور  برگزاری نماز می نماییم ملازم ومراقب آنان باش که هر بنده ای مواظبت  بر آن کند بدبخت نمی شود. آمرزش گناهان: امام صادق علیه السلام فرمود: هرکس بعد از نماز واجب قبل از اینکه پای  است را از پای چپ بر دارد تسبیح فاطمه الزهرا سلام الله علیها را به جا  آورد تمام گناهان او آمرزیده می شود واین تسبیح را از (الله اکبر) آغاز کند. (جامع آیات واحادیث نماز ج2 ص45) واجب شدن  بهشت: امام صادق علیه السلام فرمود:هر کس تسبیح فاطمه الزهرا سلام الله علیها  را درنماز واجب وقبل ازآن که از حالت جلوس تشهد و سلام خارج شود به  جا آورد خدا بهشت را براو واجب می کند. درمان با تسبیح فاطمه الزهرا سلام الله علیها : مردی خدمت امام صادق علیه السلام رفت . حضرت با او سخن گفت .آن مرد کلام حضرت را نشنید واز سنگینی گوشش به حضرت شکوه کرد.  حضرت به او فرمود:(چرا از تسبیح فاطمه الزهرا سلام الله علیها غافلی) آن مرد گفت: فدایت گردم تسبیح فاطمه الزهرا سلام الله علیها چیست؟ امام  صادق علیه السلام فرمود:سی چهار بار الله اکبر سی وسه بار الحمدلله وسی  وسه بار سبحان الله می گویی تا اینکه به صد برسد وکامل گردد. آن مرد گوید: پس از مدت کوتاهی که به این تسبیحات مداومت کردم سنگینی  گوشم برطرف شد (تسبیحات فاطمه الزهرا سلام الله علیها ص27) دوری شیطان:  امام باقر علیه السلام فرمود: هرکس تسبیح فاطمه الزهرا سلام الله علیها را  به جای آورد وپس از آن استغفار کند مورد مغفرت قرار می گیرد وآن تسبیح  به زبان صد مرتبه است ودر  میزان هزار خواهد بود شیطان را دور کرده  وخدای رحمان را خشنود می نماید. (جامع آیات واحادیث نماز ج2 ص51) 

دسته ها :
يکشنبه بیست و دوم 10 1387

                                              

 یکى از مهمترین و لازمترین امور زندگى یک مؤمن ارتباط برقرار کردن با خدا از طریق دعا و نیایش است در زندگى اولیاء خدا دعا جایگاه اساسى و ویژه دارد و بخش مهمى از بهترین اوقات آنها اختصاص به دعا و نیایش دارد.
در قسمت دعا، انبوهى از دعاهایى که از ناحیه مقدس حضرت زهرا علیهاالسلام رسیده فهرست‏وار نقل کردیم. اما یکى از مسائل دیگر در مورد دعا رعایت آداب دعا از جمله زمان دعا است. اولیاء خدا مترصد اوقات بودند و بهترین زمانها را براى دعا انتخاب مى‏نمودند در اینجا به روایتى مى‏پردازیم که یکى از اوقات مناسب براى دعا را فاطمه زهرا علیهاالسلام به ما در قول و عمل معرفى مى‏کنند.
قالت فاطمه الزهرا علیهاالسلام:
سمعت النبى صلى اللَّه علیه و آله، ان فى الجمعة لساعة لا یراقبها رجل مسلم یسال اللَّه عز و جل فیها خیرا الا اعطاه ایاه قالت فقلت: یا رسول‏اللَّه اى ساعة هى؟ قال اذا تدلى نصف عین الشمس للغروب قال و کانت فاطمة علیهاالسلام تقول لغلامها: اصعد على الضراب فاذا رایت نصف عین الشمس قد تدلى للغروب فاعلمنى حتى ادعو. (1)
(فاطمه زهرا علیهاالسلام مى‏فرماید: از پیامبر صلى اللَّه علیه و آله شنیدم، در روز جمعه ساعتى است که هیچ مسلمانى مراقب آن نبوده که حاجت خیرى از خداى عزوجل بخواهد مگر آنکه حاجت او را برآورده ساخته است. فاطمه علیهاالسلام مى‏گوید عرض کردم یا رسول‏اللَّه آن چه ساعتى است؟ فرمود: آن هنگامى است که نصف قرص خورشید در موقع غروب پنهان شود. پس از آن فاطمه به غلام خود فرمود: بر فراز بام درآى و چون دیدى نصف قرص خورشید در هنگام غروب پنهان شد به من خبر ده تا دعا کنم.)

  1ـ کوثر ولایت/ ح 88/ ص 51

دسته ها :
جمعه ششم 10 1387
X